Dodane: 15 września 2024, 19:54 | Marek

Dwa strzały z dystansu dały zwycięstwo Srokom na Molineux

Newcastle United wygrało na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 2:1 w czwartej kolejce Premier League. Sroki do 75 minuty przegrywały, ale później dwa potężne ciosy zza pola karnego wyprowadzili Fabian Schär oraz Harvey Barnes.

Newcastle przeważało w pierwszej fazie spotkania i mogło wyjść na prowadzenie, gdy Jacob Murphy urwał się obrońcom i oddał strzał, ale bramkarz pobił piłkę nad poprzeczką.

W 23 minucie Anthony Gordon przeprowadził indywidualną akcję, mijając rywali na lewym skrzydle i wdzierając się w pole karne, lecz jego strzał odbił się od dalszego słupka.

W 36 minucie Sean Longstaff stracił piłkę przed polem karnym rywali, którzy od razu ruszyli z kontrą. Z prawego skrzydła przed bramkę dograł Jorgen Strand Larsen, Rodrigo Gomes przepuścił piłkę i nadbiegający Mario Lemina bez problemu zdobył gola.

W przerwie Eddie Howe dokonał trzech zmian i to pozytywnie wpłynęło na grę Srok. Strzał z dystansu Bruno Guimaraesa na korner wybił Sam Johnstone, a po rzucie rożnym uderzenie Fabiana Schära minęło bramkę Wolves.

Później trzy szanse mieli gospodarze, ale Strand Larsen najpierw trafił w słupek, później jego główkę obronił Nick Pope, który poradził sobie też z uderzeniem Matheosa Cunhi.

W 76 minucie Newcastle nie umiało przebić się przez obronę Wilków, Bruno wycofał piłkę do Schära, a ten zdecydował się na oddanie strzału z 25 metrów. Futbolówkę trącił jeszcze obrońca Wolves Craig Dawson, czym pomógł jej znaleźć drogę do siatki.

Chwilę później Harvey Barnes przeprowadził typową dla siebie akcję schodząc z lewego skrzydła do środka i strzałem prawą nogą umieścił piłkę w okienku bramki Johnstone’a.

W końcówce świetną i ważną interwencją popisał się Pope, który wyciągnął się jak struna i odbił zmierzającą do bramki piłkę po strzale Cunhi.

W doliczonym czasie gry Barnes mógł zdobyć swojego drugiego gola, gdy znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem po kontrze Srok, ale nie trafił w światło bramki.